Стара Загора ще почете Ботев и загиналите за свободата на България

STZAGORA.NET
Община Стара Загора организира общоградски церемониал за отбелязване на Деня на Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България.

На 2 юни от 11.30 ч. ще започне тържественият ритуал с полагане на венци и цветя пред паметниците на Христо Ботев и Хаджи Димитър в парк „Митрополит Методий Кусев”. В него ще участват представители на общинското и административно ръководство на Община Стара Загора и Общинския съвет.

Точно в 12.00 ч. воят на сирените ще оповести едноминутно мълчание за преклонение пред подвига на героите.
*

бутони за социални мрежи


echo
Copyright © 2026 Стара Загора. Всички права запазени. ЗА КОНТАКТИ: E-mail: awers@abv.bg
Powered by LinkBuilding.bg