Баскетболният “Берое” с трудна победа

Баскетболистите на “Берое” записаха поредна 14-та поредна победа в шампионата на “А” група мъже, след като се наложиха над “Овъргаз” с 69:62 точки. Победата на заралии не дойде никак лесно и бе поставена под съмнение, след като софиянци стопиха 12 точки пасив през третата част и дори поведоха с 3.

Беройци започнаха вихрено и за няколко минути през първата част отвориха 15 точки разлика, след което темпото им рязко спадна. Гостите от “Овъргаз” трудно бележеха кошове и се създаде илюзия, че мачът ще бъде разходка за домакините. В началото на трета част обаче след 5-6 поредни тройки гостите поведоха с 3 точки и смълчаха зрителите в залата. Това като че ли посъбуди отново заралии и те направиха серия от 14 безответни точки, като върнаха разликата над 10. И точно когато всички в залата очакваха поредната разгромяваща победа, беройци отново спряха да играят и допуснаха съперника на 2 точки, при това 2 минути преди края на срещата. Все пак до края изненади нямаше и домакините спечелиха, макар и трудно, с 69:62.

Афектиран след слабата игра на отбора, след края на мача старши треньорът на “Берое” Георги Младенов отказа коментар. По-словоохотлив беше изпълнителният директор на клуба Васил Кифев: „Няма настроение след такава победа и това е нормално – играхме безобразно слабо. По-притеснително за мен е, че играхме слабо срещу отбор, който игра слабо. Очаквах много повече от “Овъргаз”, но това пък, което ние демострирахме, надмина всичките ми негативни очаквания. Все пак най-хубавото е, че победихме. Грозно, но победихме… а който печели мачовете, в които играе слабо, най-накрая обикновено става първи! Има и друго положително нещо след такъва среща! Аз съм убеден, че вече изиграхме най-слабия си мач.“

Следващата неделя, 4 март, от 17.30 “Берое” гостува на “Академик” Пловдив.