Баскетбол: “Берое” приключи есента без загуба в шампионата

Баскетболистите на “Берое” отнесоха “Дунав 2007″ в Русе с 89:47 точки за своята девета поредна победа в мъжката “А” група. Преди срещата домакините имаха някакви амбиции да се противопоставят, след като бяха победили някои от фаворитите в първенството в собствената си зала, но надеждите им за оспораван двубой останаха илюзорни. Старозагорци започнаха стегнато и във вихрено темпо натрупаха преднина от 16 точки още първата част.

Картината не игрището не се промени втората част и разликата продължи да се вдига за 39:16 на полувремето.

Възпитанниците на Георги Младенов не проявиха снисхождение и продължаваха да доминират през второто полувреме, най-вече благодарение на здравата защита, която приложиха. След третата част дунавци успяха да отбележат едва 25 точки, срещу 63 за гостуващият отбор. През последната част двата отбора доиграха мача за крайното 89:47 в полза на “Берое”.

След срещата Георги Младенов сподели: “Много време исках да видя моите момчета да се потрудят в защита и най-накрая те го направиха за три части. Играхме без Миленков и Загоров, които са основни състезатели в нашия отбор и имах притеснения, но всички, които бяха на игрището, подходиха отговорно към мача. Очквам трудна пролет, защото почти всички противникови отбори ще се подсилят, а при нас има доста болежки. Като цяло ние трябва да разкрием истинските си възможности, което до момента не се случва така, както ми се иска. Все пак целта ни е да спечелим групата убедително, при възможност без загуба, и до момемта сме изпълнили задачата на 50%.”

Следващата среща на “Берое” е на 22 януари 2012 г. в Стара Загора срещу “Чавдар” Троян.