“Берое” изпусна “Лудогорец” под Аязмото – 0:0

*
„Берое“ изпусна да победи шампиона „Лудогорец“, завършвайки наравно 0:0 в среща от VIII кръг на шампионата. „Заралии“ изиграха един от най-силните си двубои от началото на първенството, създавайки множество от голови положения пред вратата на гостите, а цели три пъти гредите на вратата на гостите предотвратиха сигурни попадения.

СЪСТАВЪТ

Наставникът Петър Хубчев заложи на същия състав отпреди две седмици, когато заралии надделяха над „Литекс“ в Ловеч. На вратата отново бе националът Благой Макенджиев с четворка защитници пред себе си – Венцислав Василев, капитана Иво Иванов, Георги Динков и Веселин Пенев. В центъра на терена действаха Игор Джоман, Том и Елиаш, вдясно по крилото бе Стивън Петков, а на отсрещния фланг действаше Неманя Милисавлевич. Спас Делев бе загърбен с тежката задача да води атака на „зелените“.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди изиграването на осмия кръг в шампионата „Берое“ заемаше второ място в подреждането с актив от 13 точки, а съперникът „Лудогорец“ бе на върха с пункт повече.

ЛЕК НАТИСК НА ГОСТИТЕ В НАЧАЛОТО

В 5-та минута Натанаел центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на „Берое“, където обаче липсваше играч на гостите, който да отиграе топката и отбраната на домакините се справи и изчисти.

Две минути след това Иво Иванов изчисти с глава опасно центрирана в наказателното поле топка, която обаче попадна директно в Светослав Дяков, но последвалият изстрел на капитана на гостите бе прекалено неточен.

СИЛЕН ОТГОВОР В ЗЕЛЕНО-БЯЛО

В 12-та минута Веселин Пенев получи топката пред наказателното поле на гостите, финтира двама бранители на гостите с цел да се освободи от тях и стреля, но Милан Борян успя да улови.

Броени секунди след това Неманя Милисавлевич проби по центъра на атаката, навързвайки двама защитници на „Лудогорец“ след себе си, а последвалият изстрел бе париран от Милан Борян.

В 17-та минута Спас Делев центрира опасно в наказателното поле на гостите, където обаче никой не игра с топката и тя попадна директно в стража Милан Борян.

Три минути по-късно добра атака от страна на беройци премина през Стивън Петков и Неманя Милисавлевич, като последният центрира в наказателното поле, но Милан Борян надскочи Елиаш и улови топката.

В 25-та минута елегантно центриране на Спас Делев от ъглов удар прехвърли Милан Борян, а топката бе засечена с глава от Елиаш, който обаче нацели напречната греда.

В ответната атака Йордан Минев засече с глава центрирана в малкия пеналт топка, но бе неточен.

ПЪЛНА ДОМИНАЦИЯ В ЗЕЛЕНО-БЯЛО

В 29-та минута Спас Делев изпълни пряк свободен удар, заложен на 25 метра от вратата, но Светослав Дяков изчисти в ъглов удар.

Три минути след това отново той се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, заложен на 30 метра фронтално от целта, но този път директният му изстрел попадна в ръцете на Милан Борян.

В 41-та минута Светослав Дяков фаулира грубо Елиаш да Силва в центъра на терена, а съдията Таско Тасков не се разколеба и веднага вдигна втори заслужен жълт картон, изгонвайки го от игра.

ОТНОВО ПРЕВЕС НА „БЕРОЕ“ И ГРЕДА

В 43-та минута Игор Джоман получи топката на дъгата на наказателното поле и веднага намери вдясно от себе си Елиаш да Силва. Бразилецът финтира бранител на гостите и стреля, но вратарят на „Лудогорец“ улови.

Четири минути след почивката Неманя Милисавлевич центрира в малкото наказателно поле на гостите, където отлично пласиран бе Стивън Петков и той засече топката с глава, но Милан Борян парира.

В 52-та минута дълъг пас бе предназначен за Елиаш, който успя да овладее топката до аутлинията, откъдето и я центрира към Спас Делев. Нападателят засече с крак, но бе неточен.

Две минути по-късно Стивън Петков получи топката от Елиаш пред дъгата на наказателното поле, откъдето стреля плътно, а кълбото срещна левия страничен стълб на вратата на „Лудогорец“.

РАЗМЕНЕНИ АТАКИ

В 58-та минута Йордан Минев нахлу отдясно в наказателното поле на „Берое“ и стреля от малък ъгъл, но Георги Динков успя да избие в ъглов удар. При последвалото центриране Благой Макенджиев с отлична намеса предотврати опасност.

Четири минути по-късно след разбъркване при центрирана топка от ъглов удар Иво Иванов овладя кълбото на дъгата на пеналта и стреля оттам, но бранител на гостите успя да избие, а впоследствие Милан Борян улови.

В ответната атака Андрей Пеперлица стреля от движение, но бе неточен.

В 65-та минута Спас Делев стреля от ъгъла на наказателното поле, но Милан Борян бе пласиран добре и изби.

В 71-та минута Венелин Филипов проби страхотно отдясно и намери веднага непокрития Спас Делев, който на два пъти отправи силни изстрели към вратата на Милан Борян, но стражът на гостите бе непробиваем и запази мрежата си суха.

ЕДНА, ДВЕ… ТРИ ГРЕДИ ЗА „БЕРОЕ“

В 80-та минута Георги Божилов бе изведен по страхотен начин очи в очи в Милан Борян и технично го прехвърли, а топката за трети път в двубоя срещна гредата над стража на „Лудогорец“.

Пет минути по-късно Джонатан Кафу изсипа топката от пряк свободен удар, но Благой Макенджиев бе неприкосновен в наказателното си поле и улови.

В 89-та минута Клаудиу Кишеру стреля от пряк свободен удар, заложен на 22 метра фронтално от целта, но стражът Макенджиев улови без проблеми.

СЛЕД ТАЗИ ДВУБОЙ…

„Берое“ вече е на трета позиция с актив от 14 точки.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

На 20-ти септември, неделя, беройци гостуват на „Левски“ на стадион „Георги Аспарухов“ в София за среща от IX кръг на „А“ група. Двубоят е с начален час 20.00.

„Берое“ (Стара Загора) – „Лудогорец“ (Разград) 0:0

„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 24. Венцислав Василев (67? – 4. Венелин Филипов), 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Том – 73. Стивън Петков (54? – 14. Георги Божилов), 21. Елиаш, 20. Неманя Милисавлевич – 77. Спас Делев; неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 3. Владимир Зафиров, 17. Иван Коконов, 7. Георги Андонов, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев

„Лудогорец“: 1. Милан Борян – 25. Йордан Минев, 55. Георги Терзиев, 27. Космин Моци (от 41? – к), 6. Натанаел – 18. Светослав Дяков (до 41? – к), 8. Лукас Саша – 93. Върджил Мисиджан (46? – 30. Андрей Пеперлица), 84. Марселиньо (76? – 12. Анисе), 19. Александър Василев (36? – 22. Джонатан Кафу) – 28. Клаудиу Кешеро; неизползвани резерви: 33. Георги Аргилашки, 15. Александър Александров, 88. Вандерсон, 92. Джоди Лукоки; старши треньор: Едуард Ераносян

Жълти картони: Венцислав Василев (32? – груб фаул), Том (35? – нарушение) [„Берое“] Светослав Дяков (31? – груб фаул), Лукаш Саша (57? – нарушение) [„Лудогорец“]
Червени картони: Светослав Дяков (41? – втори жълт картон за груб фаул) [„Лудогорец“]

Главен съдия: Таско Тасков (София)
Асистент-съдии: Георги Славов (Плевен), Георги Дойнов (Велико Търново)
Допълнителни асистент-съдии: Георги Йорданов (Габрово), Мартин Стоименов (София)