Трима нови донесоха победа в първата контрола на “Берое” – 4:1 срещу “Локомотив” ГО

*

*
Тимът на „Берое“ се наложи с 4:1 над състава на втородивизионния „Локомотив“ (Горна Оряховица) в първата си предсезонна проверка, съобщи клубният сайт beroe.bg. Двубоят се игра на новоизградената Спортна база „Берое“ и бе наблюдаван от повече от хиляда зелено-бели привърженици.

Още във втората минута „беройци“ достигнаха до първото си голово положение в двубоя, при което Иван Коконов бе изведен от Георги Божилов в наказателното поле, където първият бе повален, но главният арбитър подмина ситуацията.

Три минути след това Елиаш пое топката през центъра на терена, но при опита си да се освободи от нея, подавайки я към Иван Коконов, бе фаулиран пред границата на наказателното поле на гостите. Веселин Пенев се нагърби с изпълнението, но изпрати кълбото директно в ръцете на Венцислав Димитров.

В 8-та минута Станислав Костов бе фаулиран при индивидуална акция по левия фланг, но впоследствие центрира кълбото в пеналта, където Елиаш продължи с глава към Иво Иванов, но капитанът бе неподготвен в ситуацията и не реагира.

Три минути по-късно многоходова акция, преминала през Станислав Костов, Елиаш и Георги Божилов, завърши с диагонален изстрел на последния, но след рикошет топката попадна директно в стража Венцислав Димитров.

В 14-та минута Николай Иванов поде контраатака по десния фланг и центрира към Атанас Фиданин, но Благой Макенджиев бе внимателен и улови.

В ответната атака Владимир Зафиров бе фаулиран в наказателното поле на гостите, но сигнал от страна на рефера липсваше. Секунди по-късно пред отсрещната врата Милен Желев получи топката и стреля към долния ляв ъгъл на целта, но Благой Макенджиев се намеси отлично и изби. Кълбото попадна директно в Радослав Байчев, чийто удар впоследствие обаче бе неточен.

В 18-та минута Венелин Филипов центрира от пряк свободен удар към далечната греда, където топката бе пренасочена към намиращия се на границата на пеналта Георги Божилов, който стреля оттам по въздух, но не намери целта.

Три минути след това Радослав Байчев получи топката от Анатолий Балъков и стреля от дъгата на наказателното поле, но изстрелът му премина високо над вратата.

В 23-та минута беройци успяха да излязат напред в резултата с попадението на новопривлечения Георги Божилов. Именно той даде началото на головата атака, подавайки перфектно към вляво намиращия се Иван Коконов, а той от своя страна продължи към Веселин Пенев. Кълбото попадна в Станислав Костов, чийто изстрел бе париран, но при добавката Божилов бе безпогрешен от ъгъла на наказателното поле – 1:0.

Четири минути по-късно Георги Божилов намери Станислав Костов пред наказателното поле, но той се засуети и не успя да отправи изстрел към вратата.

В 32-та минута Милен Желев нахлу в наказателното поле и стреля, но Благой Макенджиев изби. При последвалото разбъркване Николай Иванов засече кълбото с глава, но го изпрати над рамката на вратата.

В 39-та минута резултатът бе удвоен, след като Иво Иванов успешно засече с глава центрирана от ъглов удар от Иван Коконов топка и се разписа за 2:0.

Три минути след това Елиаш намери по отличен начин откъсващия се от отбраната на гостите Веселин Пенев, но защитник на гостите все пак успя да изчисти.

В 47-та минута Венцислав Василев центрира в наказателното поле, но стражът на „Локомотив“ прояви добра реакция и улови преди Георги Андонов да играе с кълбото.

Четири минути след това тимът на „Локомотив“ успя да върне едно попадение след добър изстрел от малък ъгъл на Радослав Байчев – 2:1.

В 55-та минута заралии отново излязоха напред в резултата. Спас Делев пресира двама бранители на гостите и успя да спечели топката, напредна с нея няколко метра, за да излезе сам срещу вратаря и да покачи резултата на 3:1.

Две минути по-късно Радослав Байчев повтори головото си положение отпреди малко, но този път Илко Пиргов изчисти.

В 65-та минута Атанас Зехиров проби отдясно, но Антоний Балъков изби кълбото в корнер преди националът да стреля.

Две минути по-късно Неманя Милисавлевич получи кълбото от Спас Делев. Сърбинът си нагласи топката и стреля, но право в стража на гостите.

В 74-та минута отново новопривлеченият Милисавлевич засече по въздух пас на Жуниор Мапуку, но този път не успя да намери рамката на вратата.

Секунди след това отново той изпълни пряк свободен удар, заложен вдясно по атаката на „Берое“. Топката бе предназначена за намиращия се на далечната греда Венцислав Василев, който с глава отблизо се разписа за 4:1.

В 81-та минута Красен Трифонов навлезе в пеналта и успя да преодолее Илко Пиргов, но Венцислав Василев реагира съобразително в ситуацията и изби от голлинията.

Две минути преди края на редовното време Емин Ахмед изведе на отлична позиция Спас Делев и Стивън Петков, но двамата не се разбраха кой да отправи удара по посока на вратата.

На 24 юни, сряда, беройци посрещат „Дунав“ (Русе) в Стара Загора. Повече информация за приятелската среща ще бъде предоставена в официалния портал beroe.bg

„Берое“ (Стара Загора) – „Локомотив“ (Горна Оряховица) 4:1

Голмайстори: 1:0 Георги Божилов 23?, 2:0 Иво Иванов 39?, 2:1 Радослав Байчев 51?, 3:1 Спас Делев 55?, 4:1 Венцислав Василев 75?

„Берое“ (първо полувреме): Благой Макенджиев – Венелин Филипов, Иво Иванов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев – Елиаш, Игор Джоман – Станислав Костов, Георги Божилов, Иван Коконов – Георги Каранейчев; старши треньор: Петър Хубчев

„Берое“ (второ полувреме): Илко Пиргов – Венцислав Василев, Георги Динков, Елиаш, Антон Огнянов – Атанас Зехиров, Емин Ахмед – Неманя Милисавлевич, Георги Андонов, Спас Делев – Жуниор Мапуку (Пламен Тенев, Стивън Петков, Кирил Личев); старши треньор: Петър Хубчев

„Локомотив“: 87. Венцислав Димитров, 19. Денислав Мицаков, 5. Ивайло Михайлов, 6. Атанас Фиданин, 83. Иван Пенев, 8. Милен Желев, 94. Влади Иванов, 66. Антоний Балъков, 80. Радослав Байчев, 9. Николай Иванов, 11. Красен Трифонов (10. Велислав Тодоров, 71. Пламен Илиев, 7. Никола Какамъков, 12. Иван Христов, 23. Явор Генчев, 13. Атанас Димитров, 77. Милен Савов, 20. Исмаил Мастънов); старши треньор: Сашо Ангелов