“Берое”-”Марек” 2:1 в контролата на изкуствения терен в Стара Загора

STZAGORA.NEТ

*
„Берое“ победи „Марек“ (Дупница) с 2:1 в контрола, играна в Стара Загора днес. Салим Керкар откри в 16-та минута, а Жуниор Мапуку удвои две минути по-късно. Крум Бибишков бе точен в 82-та за „Марек“. Отборът в този мач бе воден от Левон Апкарян, докато Петър Хубчев бе на срещата в „Поморие“.

Видеорепортаж с избрани моменти от срещата – тук >>>

В 5-та минута Савио напредна по дясното крило и центрира, но Цветковски изпревари Мапуку и улови. Минута след това Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, но Цветковски отново се намеси убедително.

В 8-та минута след двойно подаване между Савио и Костадинов в наказателното поле, топката достигна до Елиаш, който продължи за Мапуку, но Цветковски се намеси и улови. Три минути по-късно Костадинов проби през центъра на отбраната на „Марек“ и изведе Мапуку, но нападателят бе останал в положение на засада. Еньо Кръстовчев стреля добре в 14-та минута от далечна дистанция, но неточно.

Резултатът бе открит в 16-та минута, когато Жуниор Мапуку центрира отдясно, защитник на гостите се размина с топката и тя попадна у Салим Керкар, който не сгреши от близка дистанция – 1:0 за „Берое“. Само две минути по-късно резултатът стана 2:0. Салим Керкар изведе Мапуку на стрелкова позиция в наказателното поле на „Марек“ и нападателят се разписа със силен удар в горния ляв ъгъл на Цветковски.

В 21-та минута Тодор Колев от гостите бе изведен в наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от целта. Иво Иванов отне една топка в собствената си половина в 28-та минута, напредна дълбоко в половината на гостите и изведе Мапуку, но той бе в положение на засада.

Беройци направиха страхотна атака в 29-та минута, при която Валдемар Боровский центрира по земя, Елиаш пропусна топката за Костадинов, който стреля от движение от границата на пеналта, но Цветковски се намеси и изби в ъглов удар. След неговото изпълнение защитата на „Марек“ изчисти топката.

Три минути по-късно Игор Джоман копна топката зад гръба на защитата на гостите, където Мапуку овладя в наказателното поле и стреля, но Цветковски блокира удара, а защитник на „Марек“ изчисти.

В 36-та минута Тодор Колев овладя дълъг пас по лявото крило и центрира в пеналта на домакините, където Димитров засече с глава, но топката мина на сантиметри от лявата греда на Пиргов.

Четири минути след това Еньо Кръстовчев центрира опасно от пряк свободен удар, но бранителите на „Берое“ се справиха и изчистиха топката.

В 47-та минута Жуниор Мапуку центрира в наказателното поле на гостите, но Атанас Зехров остана на сантиметри под топката и не успя да засече.

Минута след това Антон Огнянов изпълни пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от гредата на Емил Михайлов.

В 49-та минута добър пас на Елиаш намери Антон Огнянов в пеналта на „Марек“, но пасът към Жунир Мапуку бе пресечен от защитник, който изчисти в корнер. След неговото изпълнение не се стигна до опасност пред стража на гостите.

Перфектен пас на Иво Иванов намери Жуниор Мапуку зад гърба на отбраната в 51-та минута. Останал очи в очи със стража, нападателят обаче не успя да го преодолее и Михайлов изби в ъглов удар. Огнянов центрира, а Костадинов свали за Дяков, защитникът обаче извърши нарушение в атака.

В 53-та минута Антон Огнянов навлезе в пеналта на гостите и падна след съприкосновение със защитник, но реферът не отсъди дузпа в полза на „Берое“.

В 60-та минута Георги Костадинов изведе Жуниор Мапуку, но Лахчев блокира нападателя и успя да му отнеме в наказателното поле.

Минута след това Жуниор Мапуку отне топката в половината на гостите и подаде на Зехиров, който бе сам по дясното крило. Халфът нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри от гредата на пазената от Емил Михайлов врата.

В 72-та минута Крум Бибишков изведе Мартин Димитров в наказателното поле на „Берое“. Нападателят на гостите стреля веднага, но ударът му мина съвсем близо до гредата. В 77-та минута Илиян Гаров стреля от разстояние, но ударът му не намери целта.

Гостите върнаха едно попадение в 80-та минута, когато при бърза контраатака Крум Бибишков напредна и стреля от границата на пеналта, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Пиргов.

В 88-та минута при бърза контраатака за „Берое“ Жуниор Мапуку центрира отдясно, но топката премина над вратата и излезе в аут.

Идната седмица на 15 февруари (неделя) от 15:00 часа „Берое“ приема „Лудогорец“.

„Берое“ (Стара Загора) – „Марек“ (Дупница) 2:1.

Голмайстори: 1:0 Салим Керкар 16′, 2:0 Жуниор Мапуку 18′ 2:1 Крум Бибишков 80′.

„Берое“ (Стара Загора): 23. Илко Пиргов – 19. Валдемар Боровский, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров (46′ – 5. Танко Дяков), 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов – 9. Савио Нсереко (18′ – 18. Атанас Зехиров), 21. Елиаш (56′ – Калоян Динев), 26. Салим Керкар (46′ – 7. Антон Огнянов) – 30. Жуниор Мапуку; неизползвани резерви: 1. Веселин Добрев, 18. Атанас Зехиров; треньор: Левон Апкарян.

„Марек“ (Дупница): 1. Веселин Цветковски (46′ – 12. Емил Михайлов), 13. Борис Николов, 14. Милен Лахчев, 2. Мартин Кавдански, 3. Емил Виячки, 4. Илиян Гаров, 16. Димитър Петков, 8. Мартин Димитров, 10. Еньо Кръстовчев, 11. Крум Бибишков, 21. Тодор Колев (. Златко Бонев, . Емил Стоянов, . Георги Василев, . Томислав Павлов, . Росен Йорданов, . Димитър Димитров, . Светослав Диков); старши треньор: Тенчо Тенев.

Стадион: „Берое“ (изкуствен терен), Стара Загора.

Източник: Beroe.bg